Farul a învins pe FC Voluntari, 2-1, în etapa şase a Superligii! Echipa lui Hagi a revenit de la 0-1

Farul Constanţa a învins, 2-1, pe FC Voluntari, într-un meci din etapa a şasea din Superligă.

Echipa lui Gică Hagi este lider în clasament, cu 12 puncte şi un gol mai mult față de Rapid, formația de pe locul secund.

Matricardi a deschis scorul pentru oaspeţi în minutul 24, egalitatea a fost restabilită de Alibec, în minutul 46, iar golul victoriei a fost înscris din penalti de Larie, în minutul 80.

Farul a învins pe FC Voluntari, 2-1, în etapa şase a Superligii

Farul: Aioani – Artean, Larie, M. Popescu, Kiki – Nedelcu (Grameni 69’), T. Băluţă (Borza 46’) – D. Alibec, Pitu (Sârbu 68’), Torje (Doukoure 82’) – V. Morar (L. Munteanu 46’). Antrenor: Gheorghe Hagi

FC Voluntari: M. Popa – Ricardinho, Matricardi, Armaş – C. Costin (D. Andrei 84’), Meleke (Helder Tavares 74’), Droppa (Fulop 85’), Aliji (A. Vlad 74’) – D. Florea, Nemec (M. Răduţ 61’), M. Lopes. Antrenor: Liviu Ciobotariu

Cartonaşe galbene: Pitu 52, Torje 81, Aioani 90+3, Alibec 90+4 / Ricardinho 90+2

Arbitri: Marian Barbu – Radu Adrian Ghinguleac, Imre-Laszlo Bucsi – Viorel Nicuşor Flueran

Arbitri VAR: Sorin Costreie – Vlad Bârleanu

Observator: Vasile Bratu

Stiri recente

FC Rapid a învins FC Voluntari, scor 4-1. Dugandzic, hattrick și a devenit golgeterul Superligii

FC Rapid a învins, acasă, scor 4-1, pe FC Voluntari, în etapa a XXIV-a din Superligă. Marko Dugandzic a...