România U20 a pierdut amicalul împotriva Italiei, scor 1-2

Echipa naţională U20 a României a pierdut, la Arad, scor 1-2, amicalul disputat împotriva selecționatei similare a Italiei.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 34, prin Fabbian şi au pus al doilea gol pe tabelă în minutul 50, când a marcat Ambrosino.

În minutul 62, Ianis Stoica a fost faultat în careu de Mulazzi și tot el a transformat penalti-ul.

Echipa de start prezentată de antrenorul Daniel Pancu a fost următoarea: Sava – Mitran, Ignat, Ilie, Borza – Pandele, Mihai. Filip – Bratu, Cojocaru, Bani.

Tot la Arad, în 21 noiembrie, România va juca un meci amical cu Polonia, de la ora 20.00.

Dimitrov, în semifinale la Miami, după ce l-a învins pe Alcaraz

Grigor Dimitrov (12 ATP) s-a calificat în semifinalele turneului de la Miami, după ce l-a învins pe Carlos Alcaraz,...