Ilie Năstase a rămas din nou fără permis după ce a fost prins conducând băut

Ilie Năstase a fost amendat şi lăsat fără permis după ce a fost prins în București când conducea băut.

”Poliţiştii rutieri au procedat la testarea conducătorului autovehiculului cu aparatul alcooltest, rezultând o valoare de până la 0,40 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Persoana în cauză a fost sancţionată contravenţional cu amendă în valoare de 1.305 lei, iar ca măsură complementară s-a dispus suspendării exercitării dreptului de a conduce autovehicule pe drumurile publice pentru o perioadă de 90 de zile”. Precizează comunicatul Poliției.

În mai 2018, Ilie Năstase a ajuns la Poliţie după un scandal cu poliţiştii, care i-au deschis dosar penal pentru că a condus sub influenţa alcoolului. După numai câteva ore, Năstase a fost din nou oprit de poliţişti în trafic, conducând un scuter, deşi avea permisul suspendat.
În iulie 2019, Năstase a fost condamnat definitiv de Curtea de Apel Bucureşti la nouă luni şi zece zile de închisoare cu amânare pentru refuzul de a-i fi recoltate probe biologice şi conducerea unui vehicul având acest drept suspendat.

 

Stiri recente

Andreea Răducan, despre mierea folosită la paralele, accidentări și cazul Nurofen

https://www.youtube.com/watch?v=4nk746s06lo&t=1216sPodcastul Business Philosophy, care este realizat de Clubul Media Business, este sprijinit de AQUA Carpatica.