Universitatea Craiova – FCSB , scor 2-1 meciul cu FCSB, în etapa a 11-a din Superligă

Universitatea Craiova a câștigat, acasă, scor 2-1, meciul cu FCSB, în etapa a 11-a a Superligii.

În minutul 32, Mitrea a transformat un penalti. Andrea Compagno a restabilit egalitatea, tot din penalti, în minutul 45+6. Craiovenii au trecut în avantaj cu un autogol al lui Oaidă (min. 66). FCSB a ajuns la a şasea partidă fără victorie.

CS UNIVERSITATEA CRAIOVA: Lazar – Papp, Raul Silva, Mitrea – Vătăjelu, Al. Creţu, Screciu (Câmpanu 90), Ed. Florescu (Căpăţână 54). N. Bancu – Nistor (Mateiu 90) – Markovic (Roguljic 77). ANTRENOR: Mirel Rădoi

FCSB: Târnovanu – V. Creţu, Dawa, Tamm, Radunovic – Olaru, Haruţ (Miculescu 46), Oaidă (Radaslavescu) – Cordea, Compagno. Fl. Coman (46 Oct. Popescu). ANTRENOR: Nicolae Dică

Cartonaşe galbene: M. Rădoi 69, Căpăţână 88, Bancu 90+2 / Dawa 12, Fl. Coman 24, Radunovic 26, Tamm 30, O. Popescu 52, Olaru 88.

Arbitri: Petrescu Radu – Gheorghe Sebastian Eugen, Orbuleţ Mircea –  Popa Cătălin

Arbitri VAR: Chivulete Andrei Florin – Bîrdeş Romică

Observator: Liviu Ciubotariu