FC Argeş – FC Voluntari, scor 0-0, în primul meci al etapei a 14-a din Superligă

FC Argeş a terminat, scor 0-0, acasă meciul cu FC Voluntari, din etapa a 14-a a Superligii.

În minutul 39, Garita (FC Argeş) a ratat un penalti. În minutul 72, arbitrul Horia Mladinovici l-a eliminat pe Garita pentru al doilea cartonaş galben.

FC ARGEŞ: Straton – Tofan, M. Constantin, Cestor, Viana – Njike, Raynov (Jakolis 68), I. Şerban (Meza Colli 60). – Işfan (G. Creţu 89), Garita, Calcan (Bertrand 60). ANTRENOR: Andrei Prepeliţă

FC VOLUNTARI: M. Popa – Meleke, Matricardi (Achim 46), I. Armaş – C. Costin (Marcelo Lopes 85), Govea, Droppa (D. Florea 81). Aliji – Damaşcan (Tavares 82), Nemec, V. Raţa. ANTRENOR: Liviu Ciobotariu

Cartonaşe galbene: Garita 17, 72, Vianna 57 / M. Popa 37, Meleke 77, D. Florea 90+3

Cartonaş roşu: Garita (FC Argeş) min. 72

Arbitri: Horia Mladinovici – Bogdan Gheorghe, Vlad Bârleanu – Bogdan Dumitrache

Arbitri VAR: Radu Petrescu – Mircea Grigoriu

Observator: Augustus Constantin

Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen

Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală ale turneului WTA 250 de la Rouen. Ruse (26 de ani, 83...