Cu cine va juca Simona Halep în semifinale la Toronto

Jessica Pegula (SUA, 7 WTA, favorita 7) este adversara Simonei Halep în semifinalele turneului de categorie WTA 1000 de la Toronto.

Pegula a trecut în sferturile de finală de Iulia Putinţeva (Kazahstan), numărul 46 mondial, scor 6-3, 6-3.

Jessica Pegula şi Simona Halep, locul 15 WTA şi favorită 15, nu jucat una împotriva celeilalte în circuitul WTA.

Halep s-a calificat în semifinale după ce a învins-o pe Coco Gauff (SUA, 11 WTA, cap de serie  10), scor 6-4, 7-6 (2), într-o oră şi 47 de minute.

În ultimele două sferturi se întâlnesc Beatriz Haddad Maia (Brazilia, 24 WTA) cu Belinda Bencic (Elveţia), favorită 12 şi 12 WTA. Și Karolina Pliskova (Cehia, cap de serie 14) cu Qinwen Zheng (China).

Stiri recente

Turcia s-a făcut de râs în Liga Națiunilor! Contraperformanță istorică pentru ieniceri

Naționala Turciei a bifat una dintre cele mai mari contraperformanțe din istoria ei, la ultimul meci din actuala ediție...