Când debutează Simona Halep la Wuhan. Organizatorii au anunțat ora meciului de mâine

Simona Halep va debuta marți la Wuhan, revenind pe teren după aproape o lună de pauză. Ea intră direct în turul al doilea, unde va da piept cu cehoaica Barbora Strycova, în fața căreia are un bilanț categoric: cinci victorii și o înfrângere. În ultimele cinci întâlniri, Halep nu a pierdut nici măacar un set în fața cehoaicei, care a învins-o pe Simona doar în 2010.

Meciul dintre Halep și Strycova este programat marți, în jurul orei 6.00, în direct la Digisport.

Stiri recente

Răzvan Lucescu a câștigat cu PAOK Salonic campionatul în Grecia. Ce a spus antrenorul român

PAOK Salonic, echipa unde antrenează Răzvan Lucescu, e campioana Greciei. Trupa românului a câștigat cu 2-1 partida cu Aris. PAOK...