Begu, în optimi la Parma. Copil, eliminat în primul tur la Tel Aviv

Irina Begu (33 WTA şi a treia favorită) s-a calificat în turul doi al turneului de categorie WTA 250 de la Parma. La scorul de 7-5, 5-1 pentru Begu, Viktoriei Tomova (Bulgaria, 93 WTA) a abandonat. Meciul a durat o oră şi 42 de minute.

În optimi, Begu va evolua cu învingătoarea partidei dintre Gabriela Lee (150 WTA) şi Matilde Paoletti (Italia, 366 WTA).

Marius Copil (350 ATP) a fost învins în primul tur al al turneului ATP de la Tel Aviv de Arthur Rinderknech (Franța, 58 ATP), scor 6-7 (5), 6-4, 6-3. Meciul a durat două ore şi 20 de minute.

Perechea Jaqueline Cristian/Vivian Heisen (Germania) a fost eliminată, în runda inaugurală de la turneul WTA 250 de la Tallinn (Estonia). Ele au fost învinse de cuplul Belinda Bencic/Kirsten Flipkens (Elveţia/Belgia), scor 6-7 (8), 6-3, 10-2. Meciul a durat o oră şi 33 de minute.

Stiri recente

Federer revine la US Open pentru un meci demonstrativ

Organizatorii turneului US Open au anunţat că Roger Federer, de cinci ori câştigător al turneului între 2004 şi 2008,...