Horaţiu Moldovan, rezervă în meciul cu FC Sevilla, scor 1-0, în urma căruia Atletico Madrid s-a calificat în semifinalele Cupei Spaniei

Horaţiu Moldovan a fost rezervă în meciul cu FC Sevilla, scor 1-0, în urma căruia Atletico Madris s-a calificat în semifinalele Cupei Spaniei.

Meciul de pe Civitas Metropolitano a început cu un moment de reculegere în memoria celor trei suporteri ai echipei FC Sevilla, decedaţi într-un accident auto în drumul lor spre Madrid.

Gazdele au ratat un penalti în minutul 25, prin Griezmann, iar golul calificării a fost înscris de Memphis Depay, în minutul 79.

Sevilla a cerut penalti, în minutul 90+5, dar arbitrul nu a acordat nimic după consultarea VAR, iar Atletico Madrid s-a calificat în semifinale, alături de echipele Real Sociedad, Mallorca şi Athletic Bilbao.