Hsieh şi Zielinski au câştigat Australian Open la dublu mixt

Perechea Hsieh Su-wei/Jan Zielinski (Taiwan/Polonia) a câştigat titlul la dublu mixt la Australian Open.

Ei au învins, scor 6-7(5) 6-4, 11-9 dublul Desirae Krawczyk/ Neal Skupski (SUA/ Marea Britanie).

Această victorie i-a adus lui Hsieh primul său titlu de grand slam la dublu mixt.

Jucătoarea de 38 de ani este, de asemenea, în cursa pentru câştigarea celui de-al şaptelea trofeu major la dublu feminin, după ce a ajuns în finală cu colega sa Elise Mertens.

Stiri recente

FR de Canotaj, alături de Fundaţia Super, lansează programul „Super Sportivi”

Federaţia Română de Canotaj a lansat programul „Super Sportivi”, o iniţiativă strategică dedicată promovării valorilor sportului de performanţă şi...