Bayern și PSG se vor înfrunta în finala Ligii Campionilor!

Bayern Munchen a obținut biletul de calificare în finala Ligii Campionilor, după ce a trecut cu 3-0 de Olympique Lyon.

În ciuda scorului, meciul n-a fost chiar la discreția bavarezilor. Francezii au ratat câteva ocazii mari de gol la 0-0, după care Bayern a fructificat prima șansă de a înscrie prin Gnabry (minutul 18). Gnabry a mai punctat o dată, în minutul 33, iar Lewandowski a pus cireașa pe tort în minutul 88.

În finala de duminică, Bayern München o va întâlni pe PSG de la ora 22.00, pe Estadio da luz (Lisabona). Parizienii s-au calificat în finală tot după un succes cu 3-0, în fața nemților de la RB Leipzig.

Stiri recente

CFR Cluj e vicecampioana României. Ardelenii au învins Farul cu 5-1

CFR Cluj e noua vicecampioană a României după ce a învins Farul Constanţa, 5-1, în ultima etapă a play-off-ului...