Monica Niculescu, învinsă în primul tur la Madrid, la dublu

Perechea Monica Niculescu/Alycia Parks (România/SUA) a fost învinsă în primul tur al turneului de categorie WTA 1000 Mutua Madrid Open.

Niculescu şi Parks sa au fost învinse de echipa chineză Xinyu Wang/Saisai Zheng, scor 6-1, 6-3, într-o oră şi patru minute.

Pentru participarea în primul tur, Monica Niculescu şi Alycia Parks au obţinut 16.320 de euro şi 10 puncte.

Niculescu a fost singura româncă de pe tabloul de dublu.

La simplu, Ana Bogdan a fost eliminată în primul tur şi Irina Begu în turul doi. Sorana Cîrstea este calificată în turul trei, iar Jaqueline Cristian este în turul doi.

Stiri recente

Qatar-Elveţia, în programul zilei de azi al Cupei Mondiale. Intră în competiţie și Brazilia

Meciul Qatar-Elveţia, din grupa B, se joacă, sâmbătă, de la ora 22.00, la Santa Clara, la Cupa Mondială 2026.De...