Monica Niculescu, eliminată în primul tur la dublu, la Indian Wells

Perechea Monica Niculescu/Grett Minnen (Belgia) a fost eliminată în primul tur la Indian Wells, turneu WTA de categorie 1000.

Niculescu şi Minnen au fost învinse de cuplul american Caroline Dolehide/Desirae Krawczyk, scor 6-3, 5-7, 11-9.

Prezenţa în primul tur la dublu la Indian Wells este recompensată cu 18.640 de dolari şi 10 puncte WTA.

Stiri recente

Qatar-Elveţia, în programul zilei de azi al Cupei Mondiale. Intră în competiţie și Brazilia

Meciul Qatar-Elveţia, din grupa B, se joacă, sâmbătă, de la ora 22.00, la Santa Clara, la Cupa Mondială 2026.De...