Iga Swiatek, eliminată în optimi la Toronto

Iga Swiatek, liderul WTA, a fost eliminată în optimile de finală ale turneului de categorie 1000 de la Toronto.

Swiatek a fost învinsă de Beatriz Haddad Maia (Brazilia, numărul 24 WTA), scor 6-4, 3-6, 7-5.

Haddad Maia o va întâlni în sferturi pe Belinda Bencic (Elveția), favorită 12 şi locul 12 WTA.

 

Stiri recente

Qatar-Elveţia, în programul zilei de azi al Cupei Mondiale. Intră în competiţie și Brazilia

Meciul Qatar-Elveţia, din grupa B, se joacă, sâmbătă, de la ora 22.00, la Santa Clara, la Cupa Mondială 2026.De...