Gigi Becali, după Rapid – FCSB, scor 4-0: O seară ruşinoasă

Gigi Becali a declarat, după meciul cu Rapid, pierdut cu scorul de 0-4, că este un rezultat ruşinos şi că pe teren nu a fost niciun jucător al FCSB.

“O seară ruşinosă. Ei au fost o echipă de fotbal, noi n-am fost. Coman, Olaru, Băluţă, Tavi Popescu… zero. Nu mai spus Târnovanu, că mă gândesc dacă mai intră el în poartă. N-am avut niciun jucător pe teren.

Nimic n-am avut. Coman a început ca pe vremuri, dribling, dribling… S-a întâmplat că noi păream prea cu nasul pe sus, prea puternici. Fiecare a jucat ce a vrut, cum a vrut, nu s-a jucat combinativ…

Coman şi Olaru trebuia să tragă echipa. Olaru a fost şters, Coman şters. E o lecţie. Este umilinţă, e batjocură”, a afirmat Becali la Prima Sport.

Gigi Becali a precizat că după rezultatul cu Rapid a scăzut puţin entuziasmul în privinţa titlului. “Dar titlul e tot al nostru”.

Stiri recente

Qatar-Elveţia, în programul zilei de azi al Cupei Mondiale. Intră în competiţie și Brazilia

Meciul Qatar-Elveţia, din grupa B, se joacă, sâmbătă, de la ora 22.00, la Santa Clara, la Cupa Mondială 2026.De...