FCSB – Hermannstadt, scor 2-2, în etapa a 7-a din Superliga

Meciul dintre FCSB și FC Hermannstadt din cadrul etapei a șaptea din Superliga s-a încheiat cu scorul 2-2.

Hermannstadt a deschis scorul în minutul 21, prin Mihai Butean, iar FCSB a egalit în minutul 34, prin Joyskim Dawa. Sibienii au preluat conducerea, în minutul 65, prin Daniel Paraschiv. În prelungirile reprizei secunde, Malcom Edjouma a restabilit egalitatea pe Arena Națională.

FCSB: Târnovanu – Pantea, Dawa, Tamm, Boboc – Dulca, Oaidă – Rață, Olaru, Musi – B. Rusu

Antrenor: Nicolae Dică

Hermannstadt: Muțiu – Butean, Antoche, I. Stoica, Opruț – S. Mino, Biceanu – P. Petrescu, Baba Alhassan, Oroian – G. Paraschiv

Antrenor: Marius Măldărășanu

Stadion: Arena Naţională (Bucureşti)
Arbitru: Horațiu Feșnic

Stiri recente

Răzvan Lucescu a câștigat cu PAOK Salonic campionatul în Grecia. Ce a spus antrenorul român

PAOK Salonic, echipa unde antrenează Răzvan Lucescu, e campioana Greciei. Trupa românului a câștigat cu 2-1 partida cu Aris. PAOK...