FC Botoşani – Rapid 1-2. Golul victoriei, marcat de Dragoș Grigore din foarfecă la ultima fază a meciului

Rapid Bucureşti a învins, în deplasare, scor 2-1, pe FC Botoşani, în etapa a 28-a a Superligii, golul victoriei fiind marcat de Dragoş Grigore, din foarfecă, în minutul 90+4.

Scorul a fost deschis de Rapid, în minutul 42, prin Pănoiu. Golul egalizator a venit în minutul 90, când Sekou Camara a înscris după o pasă a lui Dican.

Însă oaspeţii au obţinut victoria după o foarfecă spectaculoasă a lui Dragoş Grigore, în minutul 90+3, din pasa lui Papeau.

Rapid a revenit pe locul al treilea, cu 52 de puncte, dar FCSB are un meci mai puţin disputat.

FC BOTOŞANI: Pap – Mboko (M. Roman I 73), Mutombo, Cioiu, Ţigănaşu – A. Ivanov, Zabou (E. Florescu 74), Dican – Dragu (Pinson 59), M. Roman II (Sekou Camara 59), Mailat. ANTRENOR: Flavius Stoican

RAPID: H. Moldovan – Onea, Săpunaru, P. Iacob, Junior Morais – Emmers, Al. Albu, Al. Ioniţă II (Papeau 46) – Pănoiu (Sefer 70), Dugandzic (Luckassen 90+4), Costache (D. Grigore 82). ANTRENOR: Adrian Mutu

Cartonaşe galbene: Ţigănaşu 73, Pinson 83/ Junior Morais 45+1, Dugandzic 50

Arbitri: Sorin Costreie – Ovidiu Artene, Valentin Avram – Andrei Moroiţă

Arbitri VAR: Horaţiu Feşnic – Alexandru Cerei

Observator: Teodora Albon