Fanii şi-au dat jos chiloţii pentru a-i distrage atenţia unui jucător care executa un penalti

Fanii echipei Angers au încercat să îi distragă atenţia fotbalistului formaţiei Clermont, Grejohn Kyei, în timp ce executa un penalti.

Demersul fanilor a fost fără succes, în partida contând pentru etapa a 31-a a campionatului Franţei.

Șa meciul de pe stadionul Gabriel-Montpied, Kyei a executat o lovitură de la 11 metri în minutul 33, când scorul era 1-0 pentru Angers (gol Hunou ’28).

Dorind ca Kyei să rateze, suporterii care se aflau în peluza din spatele porţii, dezbrăcaţi la bustul gol, s-au întors cu spatele şi şi-au tras în jos şi pantalonii şi chiloţii. Însă, Kyei a înscris.

Clermont a mai beneficiat de un penalti după cinci minute, iar Cham a înscris golul care a stabilit şi scorul final al meciului: 2-1.