Eurosport, lider în audiențe la finala dintre Simona Halep și Serena Williams de la Wimbledon

Eurosport 2, postul care a difuzat finala Wimbledon dintre Simona Halep și Serena Williams, a condus detașat în audiențe.

Audiențele finalei Wimbledon 2019, dintre Simona Halep și Serena Williams, de sâmbătă, 13 iulie (16:00 – 17:10) la nivel NAȚIONAL:

 NATIONAL  Nr persoane  Rtg%  Share  
1Eurosport 21.115.0006.323.2
2Kanal D908.0005.118.9
3Pro TV347.0001.97.2
4Romania TV238.0001.34.9
5Antena 1178.00013.7
6TVR 1161.0000.93.3
7Antena 3143.0000.83
8Antena Stars108.0000.62.3
9B1TV97.0000.52
10Cartoon Network85.0000.51.8
11Digi 2477.0000.41.6
12Nickelodeon74.0000.41.5
13Pro 273.0000.41.5
14Prima TV57.0000.31.2
15AXN55.0000.31.2
16Disney Junior43.0000.20.9
17Diva41.0000.20.9
18Boomerang40.0000.20.8
19Pro Gold40.0000.20.8
20DigiSport 138.0000.20.8

Sursa: Kantar Media

Sursa: Kantar Media 

Audiențele finalei Wimbledon 2019, dintre Simona Halep și Serena Williams, de sâmbătă, 13 iulie (16:00 – 17:10) pe publicul COMERCIAL:

 COMERCIAL  Nr persoane  Rtg%  Share  
1Eurosport 2272.0006.331.5
2Kanal D123.0002.914.2
3Pro TV113.0002.613.1
4Antena 149.0001.15.7
5Digi 2427.0000.63.1
6TVR 124.0000.62.8
7Comedy Central20.0000.52.3
8Antena Stars16.0000.41.8
9Paramount12.0000.31.4
10Disney11.0000.21.2
11B1TV9.0000.21
12Disney Junior9.0000.21.1
13Nickelodeon8.0000.20.9
14TVR 28.0000.20.9
15Favorit TV8.0000.21
16Romania TV7.0000.20.8
17Cartoon Network7.0000.20.8
18Diva7.0000.20.8
19Boomerang7.0000.20.8
20DigiSport 16.0000.10.7

Sursa: Kantar Media