Universitatea Craiova a câștigat Cupa României

Jucătorii echipei Universitatea Craiova au primit Cupa României, miercuri seară, după ce au câştigat acest trofeu în faţa Universităţii Cluj. Ei au fost premiaţi de preşedintele FRF, Răzvan Burleanu, directorul tehnic Mihai Stoichiţă şi preşedintele CCA, Kyros Vassaras.

Mai întâi au fost premiaţi arbitrii, iar apoi jucătorii de la Universitatea Cluj.

Căpitanul craiovenilor Nicuşor Bancu a primit cupa de la Răzvan Burleanu, iar jucătorii de la Universitatea s-au bucurat pe terenul arenei sibiene.

Cel mai bun jucător al meciului a fost desemnat Nicuşor Bancu, de la Universitatea Craiova.

Universitatea Craiova a câştigat Cupa României după ce a învins Universitatea Cluj la loviturile de departajare, scor 6-5, miercuri seară, la Sibiu.

Stiri recente

„The Perfect Bottle for the Perfect Water” – AQUA Carpatica la Bucharest Design Festival

AQUA Carpatica participă la Bucharest Design Festival cu expoziția capsulă „The Perfect Bottle for the Perfect Water”, un proiect...