test

Elveţia – Israel, scor 1-1, în preliminariile Euro 2024

Elveţia a încheiat la egalitate, în deplasare, scor 1-1, cu Israel, într-un meci din grupa I a calificărilor pentru Euro 2024.

Pe teren neutru, în Ungaria, la Felcsut, Elveţia a deschis scorul prin golul marcat de Ruben Vargas, în minutul 36.

Gazdele au reuşit să egaleze în minutul 88, prin Weissman. Pentru Israel urmează meciul cu România, tot la Felcsut, în Ungaria, sâmbătă, 18 noiembrie.

Elveţia conduce în grupa I, cu 16 puncte, urmată de România (16 puncte), Israel (12 puncte) şi Kosovo (10 puncte). Toate echipele au disputat câte opt meciuri.

Stiri recente

Slovacia, adversară a României la Euro 2024, a anunţat un lot lărgit de 32 de jucători. Cei 32 de jucători...