Două medalii la tenis pentru România la FOTE

Perechea de tenis Eva Maria Ionescu/ Gabriel Gheţu a adus României a 14-a medalie la Festivalul Olimpic al Tineretului European (FOTE).

Dublul mixt al României s-a clasat pe locul doi în competiţia de tenis de la FOTE. Eva şi Gabriel au jucat finala turneului împotriva perechii din Slovacia, Renata Jamrichova/Daniel Balascak. Reprezentanţii gazdelor au câştigat cu 6-4, 7-5.

De asemenea, Eva Maria Ionescu a câștigat bronzul Festivalului Olimpic al Tineretului European din Slovacia. Ea s-a impus în finala mică pentru locul 3 în fața italiencei Aurora Nosei, 6-3, 6-3.

România a mai câştigat la FOTE trei medalii de aur, şase de argint şi patru de bronz.

Stiri recente

Grupul Rapidistilor Aristocrati, super bilet câștigător în Super Social!

Grupul Rapidistilor Aristocrati are un super bilet câștigător în în SuperSocial Superbet Hai și tu în SuperSocial, inspiră-te din cele...