Dică: Am fost norocoşi, este un rezultat mare

Nicolae Dică a declarat după meciul cu Rapid, scor 0-0, că CS Mioveni a avut noroc şi a obţinut un rezultat mare.

“Am făcut o primă repriză bună, cu 2-3 ocazii de a marca. Am pus presiune asupra adversarului, în câteva momente chiar am fost peste ei.

În repriza a doua ne-am retras puţin şi cei de la Rapid au pus presiune pe noi. A fost o repriză mai bună a lor. Am fost norocoşi.

Până la urmă este un rezultat mare, pentru că am întâlnit o echipă care luptă la câştigarea campionatului. Suntem mândri de ultimele rezultate, dar trebuie să fim modeşti.

Am făcut nouă puncte în cinci etape, dar trebuie să fim modeşti şi să facem în continuare jocuri bune”, a spus Dică.

Rapid a remizat, în deplasare, scor 0-0, cu echipa CS Mioveni, într-un meci din etapa a 26-a a Superligii.

Rapidistul Dugandzic a ratat un penalti în minutul 86.

Stiri recente

Stéphanie Frappart va arbitra finala Cupei Greciei

Stéphanie Frappart va arbitra finala Cupei Greciei, dintre Panathinaikos şi Aris FC, care va avea loc în data de...