Te asteptam si pe retelel sociale

Liga Europa

Cupa UEFA: Rezultatele de joi seara din faza grupelor

Spartak Moscova, FC Zurich, Bayer Leverkusen, Tottenham Hotspur si Bordeaux au obtinut joi seara calificarea in 16-imile de finala ale Cupei UEFA.

Rezultatele complete inregistrate joi seara:


Grupa E

Bayer Leverkusen – Sparta Praga 1-0
Spartak Moscova – FC Zurich 1-0
Toulouse a stat.

Clasament: 1. Spartak Moscova 7p, 2. FC Zurich 6p, 3. Leverkusen 6p, 4. Sparta Praga 4p, 5. Toulouse 0p
 
Grupa F
Aris Salonic – Braga 1-1
Steaua Rosie Belgrad – Bolton 0-1
Bayern Munchen a stat.

Clasament: 1. Bolton 6p, 2. Aris Salonic 5p, 3. Bayern Munchen 5p, 4. Braga 3p, 5. Steaua Rosie Belgrad 0p
 
Grupa G
AaB Aalborg-Getafe 1-2
Anderlecht-Tottenham 1-1
Hapoel Tel Aviv a stat.

Clasament: 1. Tottenham 7p, 2. Getafe 6p, 3. Anderlecht 5p, 4. Hapoel Tel Aviv 3p, 5. Aalborg 1p

Grupa H
Austria Viena-Panionios 0-1
Bordeaux-Helsingborg 2-1
Galatasaray a stat.

Clasament: 1. Bordeaux 9p, 2. Helsingborg 7p, 3. Panionios 4p, 4. Galatasaray 3p, 5. Austria Viena 0p
 

Citeste mai multe!

Liga Europa

Cupa UEFA: Rezultatele de joi seara din faza grupelor

Rezultatele inregistrate, joi seara, in etapa a III-a a grupelor Cupei UEFA:

Grupa A

Zenit St. Petersburg-Nurnberg 2-2 (Pogrebniak 76, Ionov 79 / Charisteas 26, Benko 83)
Alkmaar-Larissa 1-0 (Dembele 77)
Everton a stat.

Clasament:  1. Everton 6p, 2. Zenit 5p, 3. AZ Alkmaar 4p, 4. Nurnberg 1p, 5. Larissa 0p.
 
Grupa B

Lokomotiv Moscova-FC Copenhaga 0-1 (Norstrand 62-penalty). La gazde, Razvan Cocis a intra in minutul 85 in locul lui Sicev.
Atletico Madrid-Aberdeen 2-0 (Forlan 45-penalty, Langfield 61-autogol)
Panathinaikos a stat.

Clasament: 1. Panathinaikos 6p, 2. Atletico Madrid 4p, 3. FC Copenhaga 3p, 4. Lokomotiv Moscova 2p, 5. Aberdeen 1p.
 
Grupa C

Elfsborg-Mlada Boleslav 1-3 (Svensson 32 / Taborsky 67, Menddy 80, Vorisek 90)
AEK Atena-Fiorentina 1-1 (Balzaretti 35-autogol / Osvaldo 30). Accidentat, Adrian Mutu nu a fost convocat la oaspeti.
Villarreal a stat.

Clasament: 1. Fiorentina 5p, 2. Villarreal 4p, 3. Mlada Boleslav 3p, 4. AEK Atena 2p, 5. Elfsborg 1p.
 
Grupa D

Hamburg-Rennes 3-0 (Van der Vaart 30, Choupo-Moting 84, Zidan 90-penalty)
Brann Bergen-Dinamo Zagreb 2-1 (Bjarnason 45-penaty, Bakke 72 / Vukojevic 48)
FC Basel a stat.

Clasament: 1. Hamburg 6p, 2. Basel 4p, 3. Brann Bergen 4p, 4. Dinamo Zagreb 1p, 5. Rennes 1p.
 
Grupa E

Sparta Praga-Spartak Moscova 0-0. La oaspeti, Florin Soava a fost integralist.
Zurich-Toulouse 2-0 (Tihinen 40, Rafael 67)
Bayer Leverkusen a stat.

Clasament: 1. FC Zurich 6p, 2. Spartak Moscova 4p, 3. Sparta Praga 4p, 4. Leverkusen 3p, 5. Toulouse 0p.
 
Grupa F 

Bolton-Aris Salonic 1-1 (Giannakopoulos 90 / Toni 44)
Braga-Bayern Munchen 1-1 (Linz 67 / Klose 47)
Steaua Rosie Belgrad a stat.

Clasament: 1. Bayern Munchen 5p, 2. Aris Salonic 4p, 3. Bolton 3p, 4. Braga 2p, 5. Steaua Rosie Belgrad 0p.
 
Grupa G

Getafe-Hapoel Tel Aviv 1-2 (Hernandez 90-penalti / Badir 5, Dego 31)
Tottenham-Aalborg 3-2 (Berbatov 47, Malbranque 51, Bent 66 / Enevoldsen 3, Risgird 38)
Anderlecht a stat.

Clasament: 1. Tottenham 6p, 2. Anderlecht 4p, 3. Getafe 3p, 4. Hapoel Tel Aviv 3p, 5. Aalborg 1p.
 
Grupa H

Panionios-Galatasaray 0-3 (Calik 50, Song 63-penalty, Hakan Sukur 82)
Helsingborg-Austria Viena 3-0 (Skulason 47, Omotoyossi 66, 70)
Bordeaux a stat.

Clasament: 1. Helsingborg 7p, 2. Bordeaux 6p, 3. Galatasaray 3p, Panionios 1p, 5. Austria Viena 0p. 

Citeste mai multe!