CUPA ROMANIEI-TIMISOREANA/ CFR Cluj si-a aparat cu succes trofeul

CFR Cluj a câştigat, sâmbătă, Cupa României-Timişoreana, după ce a învins cu scorul de 3-0 formaţia FC Timişoara, într-un meci disputat la Târgu Jiu.

Cum s-au înscris golurile:

1-0 Deac a profitat de o greşeală de marcaj a apărării timişorene şi a înscis cu o lovitură de cap, în urma unui corner executat de argentinianul Culio (minutul 6)

2-0 Balaj a dictat lovitură de la 11 metri după un duel între Latovlevici şi Toni, iar Peralta a transformat. Acordarea penalty-ului este contestată de timişoreni (minutul 28)

3-0 Culio, nemarcat în centrul careului advers, a marcat după o pasă trimisă de Peralta (minutul 54)

În minutul 36, Gigel Bucur a fost oprit în careu de Mureşan şi a solicitat o lovitură de la 11 metri, însă centralul a lăsat jocul să continue.

CFR Cluj: Nuno Claro – Toni, Alcantara, Mureşan, Panin – Peralta (Pereira 58), Dani – Mara (Ruiz 81), Culio, Deac (Dubarbier 69) – Yssouf Kone.
Antrenor: Toni Conceicao.

FC Timişoara: Pantilimon – Bădoi (Arman Karamian 46), Nibombe (Luchin 75), Cisovsky, Latovlevici – Stancu, Alexa, Borbely (Vrsici 58), Artiom Karamian – Parks, Gigel Bucur.

Hagi, după Farul – CFR Cluj, 5-1: Ambiţia face diferenţa

Antrenorul echipei Farul, Gheorghe Hagi, a declarat, după meciul cu CFR Cluj, scor 5-1, că jucătoriii săi au făcut...