Te asteptam si pe retelel sociale

Sporturi

Cine este adversara Soranei Cîrstea în turul doi la Roland Garros

Sorana Cîrstea (locul 26 WTA) și-a aflat adversara, după ce s-a calificat în turul doi la Roland Garros, al doilea turneu de Grand Slam al anului. După victoria în fața germancei Tatjana Maria (locul 105 WTA), scor 6-3, 6-3.
Meciul a durat o oră și patru minute. În setul doi, Sorana Cîrstea a revenit de la 0-3.

Sorana Cîrstea (32 de ani) a reușit 32 de lovituri câștigătoare și a comis 26 de erori neforțate.

Românca oprește astfel o serie de patru înfrângeri pe zgură (în turneele de la Istanbul, Madrid, Roma și Strasbourg).

În turul doi, Sorana o va înfrunta pe americanca Sloane Stephens (locul 53 WTA). Care a învins-o pe germanca Jule Niemeier (103 WTA), scor 5-7, 6-4, 6-2.

Pentru victoria din primul tur, Sorana Cîrstea va primi 70 de puncte WTA și 84.000 de euro.

Cel mai bun rezultat pentru Sorana Cîrstea la Roland Garros rămâne sfertul de finală din 2009. Anul trecut, Sorana a ajuns în faza optimilor de finală ale acestei competiții.

Litere volumetrice Volumetrii din alama Banner Oferta de Pret Montaje si decorari materiale publicitare Panouri publicitareSistem pop-up spider Roll-up - https://www.atlasms.ro/

Revista Sport Magazin (sportm.ro) este o publicație a trustului de presă Clubul Media Business

Email: contact@clubulmedia.ro

Telefon: 0744525607

PENTRU A OBȚINE REZULTATELE DORITE ÎN SEO ȘI BRAND-AWARENESS COMANDĂ ADVERTORIALE PREMIUM CU LINK-URI DOFOLLOW CĂTRE SITE-UL TĂU ÎN CELE PESTE 150 DE SITE-URI INTERNE ȘI INTERNAȚIONALE ALE TRUSTULUI DE PRESĂ CLUBUL MEDIA BUSINESS, PRINTRE CARE: