Alcaraz, în optimi la Indian Wells, după ce a obţinut a 100-a victorie în circuitul ATP

Carlos Alcaraz s-a calificat în optimi la Indian Wells, după ce s-a impus în fața lui Tallon Griekspoor, scor 7-6 [4], 6-3, el reuşind să obţină a 100-a victorie în circuitul ATP.

Alcaraz a câştigat 100 din cele 132 de meciuri disputate în circuit. Doar John McEnroe, dintre jucătorii care au fost cândva numărul unu mondial, a avut nevoie de mai puţine întâlniri (131) decât el.

„Sunt foarte mândru că am obţinut cea de-a 100-a victorie pe circuit. Am văzut că am fost al doilea jucător din istorie cu cele mai puţine meciuri pentru a ajunge 100 de victorii”.

Pentru un loc în sferturile de finală, el a evolua cu Jack Draper, care l-a învins pe Andy Murray, scor 7-6 (9), 6-2.

Stiri recente

U BT Cluj, campioană pentru a şasea oară consecutiv la baschet masculin

Campioana U BT Cluj a câştigat, pe teren propriu, în faţa a 10.000 de fani, cel de-al şaselea titlu...