Adrian Ilie, despre familia sa de fotbaliști

Adrian Ilie a vorbit în cadrul podcastului Business Philosophy, moderat de Romeo Chiriac, despre familia sa de fotbaliști

Bunicul, unchiul, tatăl și fratele lui Adi Ilie au fost atacanți. Ba până și fiica lui, Milana, a jucat fotbai, iar Bogdan, fiul lui Sabin, este un jucător de mare perspectivă.

„Am avut un har toți de ne tragem din familie de sportivi, tata și unchiul au jucat fotbal. Sperăm și Bogdan – „Bombiță”, fiul fratelui meu, este foarte interesant. Da, am avut în spate și am crescut în fotbal.

Îmi aduc aminte că de când aveam 5-6 ani bunicul mă ducea pe stadion să văd meciurile Universității Craiova. Eu am crescut cu generația Craiova Maxima.

Eram copil de mingi și le dădeam mingile în spatele porții, am și acum o poză în care îi dădeam mingea lui Silviu Lung. După care am jucat împreună la Electroputere

Stiri recente

Zverev, Rege pe Zgura Durerii! Germanul a învins o boală cronică, șapte ligamente rupte și un Cobolli eroic pentru primul său Grand Slam

Zgura de la Roland Garros scrie istorii memorabile, dar puține poartă încărcătura emoțională a triumfului de duminică al lui...