Universitatea Craiova – Petrolul Ploieşti, scor 2-1, cu gol marcat în prelungiri

Universitatea Craiova a câştigat, acasă, cu Petrolul Ploieşti, scor 2-1, în etapa a 14-a din Superligă.

Petrolul a deschis scorul în minutul 58, prin Irobiso a reluat în plasă. Craiova a egalat în minutul 76, prin Cîmpanu a înscris. Golul victoriei craiovene a fost înscris de Rivaldinho, în al doilea minut de prelungire al meciului.
Este a cincea înfrângere consecutivă pentru ploieşteni şi al patrulea meci în care primesc gol în minutele de prelungire.

CS UNIVERSITATEA CRAIOVA: Arlauskis – Screciu, Raul Silva, Bg. Mitrea – Hanca (Markovic 61), Al. Creţu (Vătăjelu 70). Căpăţînă (Găman 90+2), N. Bancu – Cîmpanu, A. Ivan (Rivaldinho 60), Baiaram (Roguljic 70). ANTRENOR: Mirel Rădoi

PETROLUL: Vâlceanu – Felix Mathaus, Meijser, Huja – Pashov, Dumitriu (Cebotaru 85), Seto, Jair (Grozav 85), Velisar (Ticu 75). – Irobiso (Ivanovski 75), M. Bratu (Tucaliuc 65). ANTRENOR: Nicolae Constantin

Cartonaşe galbene: Bancu 64, Rivaldinho 90+3 / Irobiso 75

Arbitri: Marcel Bârsan – Radu Adrian Ghinguleac, Marius Cristian Marchidanu – Cristina Mariana Trandafir

Arbitri VAR: Bogdan Dumitrache – Stelian Slabu

Observator: Nicolae Grigorescu

Stiri recente

FC Rapid a învins FC Voluntari, scor 4-1. Dugandzic, hattrick și a devenit golgeterul Superligii

FC Rapid a învins, acasă, scor 4-1, pe FC Voluntari, în etapa a XXIV-a din Superligă. Marko Dugandzic a...