Rapid Bucureşti – Petrolul Ploieşti, scor 3-1, în etapa a 20-a a Superligii. Două penalti-uri ratate

Rapid Bucureşti a învins, acasă, Petrolul Ploieşti, scor 3-1, în etapa a 20-a a Superligii.

Dugandzic a deschis scorul din penalti pentru Rapid, în minutul 10. Ioniţă (Rapid) a ratat penalty în min. 36, iar final de repriză un al doilea penalti ratat – Jair (Petrolul).

Ploieştenii au egalat prin Grozav (min. 61), dar Dugandzic (min. 73) şi Pănoiu (min 90+4) au înscris golurile victoriei rapidiste.

RAPID: H. Moldovan – Onea, Săpunaru, P. Iacob, J. Morais – Kait, Crepulja (A. Ciobanu 67), Emmers – A. Sefer (Pănoiu 83), Dugandzic, Al. Ioniţă II (Ignat 76). ANTRENOR: Adrian Mutu

PETROLUL: Leitner – Mathaus, Meijers, Huja (Dumitriu 88) – Borţa, Jair (Cioiu 88), Seto (Cebotaru 83), Ţicu – Grozav, Irobiso (Budescu 71), Măzărache (M. Bratu 83). ANTRENOR: Nicolae Constantin

Cartonaşe galbene: Crepulja 40, Kait 53 / Huja 46

Arbitri: Colţescu Sebastian – Mitruţi Daniel, Vornicu Adrian

Arbitru VAR: Costreie Sorin – Orbuleţ Mircea