PAOK, antrenată de Răzvan Lucescu, a învins pe Hearts, în Scoţia, scor 2-1, în Conference League

PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a învins, în deplasare, scor 2-1, formaţia scoţiană Hearts of Midlothian, în prima manşă a play-off-ului Conference League.

Condusă cu 1-0 pe Tynecastle Park, după golul din mintul 8 marcat de Shankland, din penalti, echipa lui Răzvan Lucescu a avut reacţie şi a egalat în minutul 12, tot din penalti, după o reuşită a lui Schwab.

Andrija Zivkovic a înscris golul victoriei în minutul 75 şi PAOK s-a impus cu 2-1. Returul se dispută joi, 31 august, la Salonic.

Stiri recente

Stéphanie Frappart va arbitra finala Cupei Greciei

Stéphanie Frappart va arbitra finala Cupei Greciei, dintre Panathinaikos şi Aris FC, care va avea loc în data de...