Monica Niculescu, eliminată în semifinale la dublu, la Charleston

Perechea Monica Niculescu / Irina Kromaceva (Rusia), cap de serie numărul 1, a fost eliminată în semifinala turneului WTA 125 de la Charleston.

Niculescu şi Kromaceva au fost învinse în penultimul act de dublul Sara Errani/Tereza Mihalikova (Italia/Slovacia), scor 6-4, 6-3.

Meciul a durat o oră şi 19 minute. Premiul pentru prezenţa în semifinale este de 2500 de dolari şi 49 de puncte WTA.

Stiri recente

FR de Canotaj, alături de Fundaţia Super, lansează programul „Super Sportivi”

Federaţia Română de Canotaj a lansat programul „Super Sportivi”, o iniţiativă strategică dedicată promovării valorilor sportului de performanţă şi...