Drăguş – gol, Maxim – assist, în remiza lui Gaziantep, antrenată de Şumudică

Denis Drăguş a marcat un gol, iar Alexandru Maxim a oferit assist, în remiza echipei Gaziantepspor, antrenată de Marius Şumudică, scor 2-2, cu Pendiskor, în etapa a 19-a a campionatului Turciei.

Drăguş, care a fost integralist, a marcat în minutul 12, iar Maxim, care a jucat până în minutul 85, a oferit o pasă de gol lui Ozcicek, în minutul 49.

Însă, echipa lui Şumudică a fost egalată de Pendikspor printr-un penalti transformat de Ozturk, în minutul 77, şi de Yardimci (88).

La Gaziantep şi portarul Florin Niţă a fost integralist.

În clasament, Gaziantep ocupă locul 12, cu 20 de puncte, iar Pendikspor este pe 19, cu 15 puncte.

Stiri recente

Simona Halep: De acum, începe pentru mine o altă etapă

Simona Halep a declarat la două zile după evenimentul de retragere de la Cluj, că pentru ea începe o...