Dinamo, remiza mare pe Olimpico

Campioana Romaniei, Dinamo Bucuresti, a reusit sa obtina un rezultat de egalitate, 1-1, pe terenul echipei Lazio Roma, intr-un meci contand pentru prima mansa a turului III prelimiar al Ligii Campionilor.

Dinamo a deschis scorul in minutul 21, prin Ionel Danciulescu, atacantul dinamovist reusind o lovitura excelenta cu capul. Italienii au avut sansa sa egaleze situatia in minutul 36, cand au beneficiat de o lovitura de la 11 metri, insa Lobont a aparat excelent sutul lui Rocchi.

Egalarea a venit, totusi, in minutul 54, prin Mutarelli.

Finalul a fost unul de foc, cu nu mai putin de trei eliminari! Primul a fost eliminat Behrami, in minutul 72. A urmat marcatorul golului, Mutarelli, care a luat al doilea cartonas galben in minutul 86.

Lucian Goian a fost si el trimis la vestiare in minutul 89, care a luat doua cartonase galbene in numai cateva minute.

Meciul retur se va disputa marti, 28 august, la Bucuresti, pe stadionul National din complexul “Lia Manoliu”.