Argentina, învinsă de Arabia Saudită, scor 2-1, după ce a condus cu 1-0

Reprezentativa Argentinei a fost învinsă, cu scorul de 2-1, de selecţionata Arabiei Saudite, într-un meci din Grupa C a CM din Qatar.

Argentinienii au condus cu 1-0, prin golul marcat în minutul 10 de Lionel Messi, din penalti. În minutul 28, un gol al argentinianului Martinez a fost anulat pentru ofsaid, după consultarea VAR.

Arabia Saudită s-a impus datorită golurilor înscrise de Al-Shehri ’49 şi Al Dawsari ’53.

Argentina: Martinez – Tagliafico (Acuna ’71), Otamendi, Romero (Martinez ’59), Molina – Paredes (Fernandez ’59), De Paul – P. Gomez (Alvarez ’59), Messi, Di Maria, L. Martinez.

Arabia Saudită: Alowais – Alshahrani (Al-Breik ‘90+9), Albulayhi, Altambakti, Abdulhamid – Alfaraj (Al Abed ’45, Al Amri ’89), Almaki. Kanno – Aldawsari, Alshehri (Alganham ’78), Albrikan (Asiri ’89).

În aceeaşi grupă se dispută, de la ora 18.00, meciul Mexic – Polonia.

Stiri recente

Gianni Infantino a găsit în sfârșit un fotbalist mai mare decât Pele: Donald Trump, singurul om care poate câștiga Cupa Mondială fără să alerge

Gianni Infantino demonstrează din nou că imaginația sa nu are limite, mai ales când vine vorba de protocol, imagine...