Anisimova, calificată în sferturi la Wimbledon pentru a doua oară în carieră

Amanda Anisimova, cap de serie 13, s-a calificat în sferturi la Wimbledon pentru a doua oară în carieră.

Ea a eliminat-o pe Linda Noskova (numărul 30 mondial), scor 6-2, 5-7, 6-4, după 2 ore şi 3 minute de joc.

Anisimona o va înfrunta în sferturile de finală pe Anastasia Pavliucenkova.

Eliminată în sferturile de finală la Wimbledon, în urmă cu trei ani, de Simona Halep, Amanda Anisimova a mai fost deja în sferturile de finală ale unui Grand Slam. A fost la Roland Garros, în 2019, unde a pierdut în faţa lui Ashleigh Barty.

Stiri recente

Gianni Infantino a găsit în sfârșit un fotbalist mai mare decât Pele: Donald Trump, singurul om care poate câștiga Cupa Mondială fără să alerge

Gianni Infantino demonstrează din nou că imaginația sa nu are limite, mai ales când vine vorba de protocol, imagine...