Ana Bogdan, învinsă de Svitolina în turul trei la Roland Garros

Ana Bogdan, locul 64 WTA, a fost eliminată Elina Svitolina, numărul 19 mondial şi cap de serie 15, în turul trei al turneului de grand slam de la Roland-Garros.

Svitolina a câştigat, scor 7-5, 6-2, într-o oră şi 34 de minute. Meciul a fost întrerupt mai multe minute din cauza ploii.
După eliminarea Anei Bogdan, România nu mai are jucătoare pe tabloul de simplu la Roland-Garros.

Jaqueline Cristian şi Sorana Cîrstea au fost eliminate în primul tur, iar Irina Begu a ajuns până în turul trei, dar nu a reuşit să se califice mai departe.

Stiri recente

Andreea Răducan, despre mierea folosită la paralele, accidentări și cazul Nurofen

https://www.youtube.com/watch?v=4nk746s06lo&t=1216sPodcastul Business Philosophy, care este realizat de Clubul Media Business, este sprijinit de AQUA Carpatica.