Ana Bogdan, eliminată în primul tur la Roland Garros

Ana Bogdan (63 WTA) a fost eliminată în primul tur la Roland Garros, al doilea Grand Slam al anului.

Bogdan a fost învinsă de Camilla Osorio (86 WTA, Columbia) venită pe tablou din postura de lucky-loser, scor 3-6, 6-3, 7-5.

Ana a revenit în setul decisiv de la 1-5 şi a egalat la 5, dar nu a reuşit să se impună.

Partida a durat două ore şi 9 minute.

Stiri recente

Sâmburești, lider în topul celor mai vizibile branduri de vin în online în luna mai 2026

Domeniile Sâmburești este lider în topul celor mai vizibile branduri de vin în online în luna mai 2026, informează iqads.ro.Topul...