Spania a câştigat în premieră Cupa Mondială la fotbal feminin, după ce a învins Anglia

Spania a învins, la Sydney, cu scorul de 1-0, selecţionata Angliei, şi a câştigat în premieră Cupa Mondială la fotbal feminin.

Unicul gol al meciului a fost marcat de căpitanul Olga Carmona, în minutul 29.

În minutul 70, Spania a ratat un penalti prin Jennifer Hermoso.

Anglia a ratat ocazia de a realiza dubla Euro-CM, după ce anul trecut a câşttigat titlul european.

Locul 3 a revenit Suediei, care a învins Australia, scor 2-0.

Stiri recente

Andreea Răducan, despre mierea folosită la paralele, accidentări și cazul Nurofen

https://www.youtube.com/watch?v=4nk746s06lo&t=1216sPodcastul Business Philosophy, care este realizat de Clubul Media Business, este sprijinit de AQUA Carpatica.