Sferturi Liga Campionilor! Manchester City – Bayern, 3-0, Benfica – Inter Milano, 0-2

Manchester City a învins, scor 3-0, pe Bayern Munchen, în prima manşă din sferturile de finală ale Ligii Campionilor. În al doilea meci al zilei, Inter Milano s-a impus cu Benfica Lisabona, scor 2-0.

Miercuri se dispută celelalte două partide din sferturile Ligii Campionilor: Real Madrid – Chelsea şi AC Milan – Napoli.

Manşa secundă a sferturilor se va disputa în zilele de 18 şi 19 aprilie.

Inter s-a impus prin golurile înscrise de Nicolo Barella (51) şi Romelu Lukaku (82 – penalty).

City a câştigat prin golurile marcate de Rodri (27), Bernardo Silva (70) şi Erling Haaland (76), obţinând a zecea sa victorie consecutivă pe teren propriu în toate competiţiile.