1xbet
1xbet
1betcart.com
betcart

Ronaldo, după ce a plâns deoarece a ratat un penalti: Chiar şi cei mai puternici au zile mai proaste

Cristiano Ronaldo a plâns după ce a ratat un penalti în minutul 105 al meciului Portugaliei cu Slovenia, la scorul de 0-0.

„Tristeţea iniţială şi bucuria finală, asta îţi oferă fotbalul, momente inexplicabile, asta se întâmplă. Aş fi putut da un avantaj Selecao, dar nu am putut.

Pe parcursul anului, nu am ratat nici măcar o dată şi, atunci când am avut cea mai mare nevoie, Oblak a apărat.

Este un sentiment de tristeţe şi bucurie în acelaşi timp, dar cel mai important lucru este calificarea, echipa a meritat-o.

Slovenia şi-a petrecut aproape tot timpul apărându-se, felicitări echipei, în special portarului nostru care a avut trei intervenţii bune.

Chiar şi cei mai puternici oameni au zilele lor mai proaste, am fost deprimat şi am fost trist pentru că echipa avea nevoie de asta… Nu pot, o să vorbesc despre asta, mai târziu, o să vorbesc mai târziu”, a declarat la Sport TV.

Într-un interviu acordat RTP, cvadruplul câştigător al Balonului de Aur şi-a îndreptat atenţia spre sfertul de finală cu Franţa de vineri (22:00). „Vom avea un meci greu împotriva Franţei şi vom merge la război. Voi da tot ce am mai bun pentru acest tricou. Voi face asta toată viaţa mea.

Nu mi-a fost niciodată teamă să înfrunt lucrurile, iar să renunţ este ceva ce nu veţi auzi niciodată asociat cu numele meu. Acesta este fără îndoială ultimul meu Euro”, a adăugat el.

Echipa naţională a Portugaliei a învins, la lovituri de departajare, scor 3-0, formaţia Sloveniei, în optimile Euro 2024, într-un meci disputat la Frankfurt. Portugalia s-a calificat în sferturi, unde va înfrunta Franţa.

Stiri recente

FCU Craiova anunţă transferul lui William Baeten la FCSB

Mijlocaşul belgian William Baeten a fost transferat definitiv la FCSB, fiind în co-proprietate 50-50 între FCU 1948 şi FCSB,...