Ronaldo a ameninţat arbitrul cu pumnul, după ce a fost eliminat pentru că a dat un cot unui adversar

Cristiano Ronaldo a ameninţat arbitrul cu pumnul, după ce a fost eliminat în semifinala Supercupei Arabiei Saudite, pierdută de Al-Nassr, scor 1-2 în faţa echipei Al-Hilal.

Jucătorul a fost eliminat cu patru minute înainte de final pentru că a dat un cot unui adversar, când echipa sa era condusă cu 2-0.

Revoltat de cartonaşul roşu, Cristiano Ronaldo a ridicat ameninţător pumnul spre arbitru.

Pentru Al-Hilal au marcat Al Dawsari (61) şi Malcom (72), iar Sadio Mané a redus din diferenţă în prelungiri (90+9).

Stiri recente

Sâmburești, lider în topul celor mai vizibile branduri de vin în online în luna mai 2026

Domeniile Sâmburești este lider în topul celor mai vizibile branduri de vin în online în luna mai 2026, informează iqads.ro.Topul...