RAPID – CEAHLAUL PIATRA NEAMT 5-1

Echipa Rapid Bucuresti, condusa de pe banca tehnica de Marian Rada (foto), a invins, sambata seara, pe stadionul “Giulesti-Valentin Stanescu”, formatia Ceahlaul Piatra Neamt, scor 5-1, intr-un meci din etapa a XXVI-a a Ligii I.

Pentru Rapid au marcat Cesinha (’42), Boya (’49, ’84) si Lazar (’57, ’90+2). Golul de onoare al oaspetilor a fost reusit de Doicaru, in minutul 67.

Ceahlaul a evoluat cu un om mai putin inca din minutul 6 al partidei, cand Evora a primit rosu direct dupa o intrare la Boya.

Rapid Bucuresti: 99. Andrade – 21. Sapunaru, 24. Maftei, 4. Leonard (14. Perja ’72), 91. Bozovici – 10. E. Dica, 15. C. Lazar, 19. Pancu (8. Grigorie ’64), 7. Cesinha – 20. Burdujan (30. Joao Paulo ’55), 11. Boya. Antrenor: Marian Rada.

Ceahlaul Piatra Neamt: 22. Savu – 20. Nohai, 4. Evora, 6. Bruno Fernandes, 21. M. Oprea – 30. Croitoru (7. Cebotaru ’75), 3. Hamza (10. Omoduemuke ’61), 2. Mala, 16. Cristocea – 25. Rusmir, 26. Bugaiov (9. R. Doicaru ’61). Antrenor: Viorel Hizo.

Cartonase galbene: Burdujan ’27, C. Lazar ’54, Cesinha ’85.

Cartonas rosu: Evora ‘6.

Meciul s-a disputat fara spectatori.

Ekaterina Alexandrova, în semifinale la Miami Open, după ce a învins-o pe Jessica Pegula

Ekaterina Alexandrova s-a calificat în semifinale la Miami Open WTA 1000, după ce a învins-o, scor 3-6, 6-4, 6-4,...