Răducioiu – A fost un meci dezamăgitor, din multe puncte de vedere

Florin Răducioiu nu a fost mulţumit de evoluţia tricolorilor în meciul amical disputat, pe Arena Naţională, şi încheiat la egalitate, scor 1-1.

„Nu a fost un meci pe care ni l-am fi dorit. Echipa României ar trebui să joace mult mai colectiv şi să nu se bazeze pe câteva execuţii. Dennis Man a fost cel mai în formă jucător, şi ăsta este un plus.

A fost un meci care nu ne-a dat o imagine pozitivă, trebuie să avem un joc mult mai colectiv şi mai eficient. În apărare a fost dezamăgitor, câţiva jucători care nu au fost la nivelul aşteptat, chiar dacă a fost un meci amical.

Mijlocaşii au pierdut foarte multe mingi, atacul a fost destul de steril, cu excepţia lui Man. Un meci dezamăgitor din punct de vedere al colectivului. Prea puţin pentru ceea ce ne-am fi dorit, un test neconvingător din punct de vedere al jocului.

Sunt şi note pozitive, în primul rând Man, care a fost cel mai în formă jucător, dar prea puţin pentru seara asta”, a declarat Florin Răducioiu la Prima TV..

Stiri recente

Sâmburești, lider în topul celor mai vizibile branduri de vin în online în luna mai 2026

Domeniile Sâmburești este lider în topul celor mai vizibile branduri de vin în online în luna mai 2026, informează iqads.ro.Topul...