PSG şi Borussia Dortmund s-au calificat în semifinalele Ligii Campionilor

Paris Saint-Germain şi Borussia Dortmund s-au calificat în semifinalele Ligii Campionilor, după ce au eliminat formaţiile FC Barcelona, respectiv Atletico Madrid. PSG s-a impus, scor 4-1, iar Borussia cu 4-2.

În meciul arbitrat de Istavn Kovacs, PSG s-a impus prin golurile marcate de Dembele (40), Vtinha (54) şi Mbappe (41, 89).

Pentru FC Barcelona a punctat Raphinha, în minutul 12, iar Araujo a fost eliminat în minutul 29.

În tur, scorul a fost egal 3-3.

La meciul Atletico – Borussia, germaniii s-au calificat după 4-2 în retur şi 2-2 în tur.

Pentru Atletico au marcat Hummels (49 – autogol) şi Correa (64).

Golurile germanilor au fost înscrise de Brandt (34), Maatsen (39), Fullkrug (71) şi Sabitzer (74).

Stiri recente

Qatar-Elveţia, în programul zilei de azi al Cupei Mondiale. Intră în competiţie și Brazilia

Meciul Qatar-Elveţia, din grupa B, se joacă, sâmbătă, de la ora 22.00, la Santa Clara, la Cupa Mondială 2026.De...