Naționala masculină de sabie a României U23 a devenit vicecampioană europeană la Budapesta

Naționala de sabie a României a devenit vicecampioană europeană la Campionatul EuropeanU23, de la Budapesta.

România s-a calificat în finală după ce a învins echipa Ucrainei, scor 45-40.

În finală, România a câștigat în Franţei, cu scorul de 45-40, cucerind astfel medalia de argint a probei şi a devenit vicecampioană europeană U23.

Stiri recente

Simona Halep: De acum, începe pentru mine o altă etapă

Simona Halep a declarat la două zile după evenimentul de retragere de la Cluj, că pentru ea începe o...