Naomi Osaka și Andy Murray, eliminați în primul tur la Australian Open

Naomi Osaka și Andy Murray au fost eliminați în primul tur la Australian Open.

Osaka, fost număr 1 mondial şi revenită pe terenul de tenis după ce a născut o fetiţă, a fost eliminată de

Garcia, cap de serie 16. Ea s-a impus cu scorul de 6-4, 7-6 (2), după o oră şi 26 de minute.

În turul doi, Garcia va evolua cu poloneza Magdalena Frech, locul 72 mondial.

Andy Murray a fost eliminat în primul tur la Australian Open, după ce a fost învins de argentinianului Tomas Martin Etcheverry, cap de serie numărul 30, scor 6-4, 6-2, 6-2.

Murray, în vârstă de 36 de ani şi de cinci ori finalist, este eliminat în primul tur pentru a doua oară în ultimele sale 13 participări, după ce a părăsit turneul de la Melbourne în runda inaugurală şi în urmă cu cinci ani.

După ce a recunoscut că 2024 ar putea fi ultimul său sezon înainte de retragere, scoţianul a pierdut ambele meciuri din acest an.

În turul doi, Tomas Martin Etcheverry va evolua cu francezul Gael Monfils, locul 75 ATP.

Stiri recente

„The Perfect Bottle for the Perfect Water” – AQUA Carpatica la Bucharest Design Festival

AQUA Carpatica participă la Bucharest Design Festival cu expoziția capsulă „The Perfect Bottle for the Perfect Water”, un proiect...