Te asteptam si pe retelel sociale

Campionate externe

Mutu a marcat din nou pentru Fiorentina

Atacantul Adrian Mutu a deschis scorul pentru formatia sa Fiorentina in meciul din deplasare cu Empoli, scor 2-0, din etapa a XX-a a campionatului Italiei.

Mutu, care a fost titular si a evoluat pina in minutul 90 cind a fost inlocuit cu Gobbi, a marcat in minutul 85.

Celalalt gol al formatiei toscane a fost marcat de Pazzini, in minutul 90+3.

Citeste mai multe!

Internationalul roman Adrian Mutu a reusit sa inscrie din nou in Seria A. De data aceasta, fotbalistul a marcat in deplasare, in fata formatiei Palermo, deschizand scorul pentru echipa sa in minutul 34.

Palermo a reusit insa sa egaleze in minutul 71, astfel incat scorul final al meciului a fost egal, 1-1.

Este cel de-al 13-lea gol marcat de Adrian Mutu in acest sezon de Serie A. In urma acestui rezultat, Fiorentina acumuleaza 36 de puncte in clasament.