Monica Niculescu, eliminată în primul tur la dublu, la Australian Open

Perechea Monica Niculescu/Ingrid Martins (Brazilia), favorită 15, a fost eliminată în primul tur al probei de dublu de la Australian Open.

Niculescu şi Martins au fost învinse de perechea italiană Sara Errani/Jasmine Paolo, scor 6-3, 6-1.

Meciul a durat 73 de minute.

Stiri recente

FR de Canotaj, alături de Fundaţia Super, lansează programul „Super Sportivi”

Federaţia Română de Canotaj a lansat programul „Super Sportivi”, o iniţiativă strategică dedicată promovării valorilor sportului de performanţă şi...