Monica Niculescu, eliminată în optimi la dublu, la Miami

Perechea Monica Niculescu / Oksana Kalaşnikova (Georgia) a fost eliminată în optimile turneului de categorie WTA 1000 de la Miami.

Niculescu şi Kalaşnikova au fost învinse de perechea americană Sofia Kenin/Bethanie Mattek-Sands, scor 6-3, 6-4.

Meciul a durat o oră şi 17 minute.

Prezenţa în optimi la dublu la Miami este recompensată cu premii de 34.100 de dolari şi 120 de puncte WTA.

Stiri recente

Sâmburești, lider în topul celor mai vizibile branduri de vin în online în luna mai 2026

Domeniile Sâmburești este lider în topul celor mai vizibile branduri de vin în online în luna mai 2026, informează iqads.ro.Topul...